REKRUTACJA

Komunikat Małopolskiego Kuratora Oświaty w sprawie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szk. 2019/2020

Szanowni Państwo,

w celu usprawnienia procesu informowania o rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020 przekazuję w załączeniu specjalny plakat przygotowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Niektórzy z Państwa mogli go już wcześniej otrzymać od swojego kuratora oświaty. Uprzejmie proszę, aby plakat został umieszczony w widocznym miejscu i był dostępny dla grupy uczniów zainteresowanych przyszłoroczną rekrutacją.

Jednocześnie informuję, że na stronie www.men.gov.pl/rekrutacja zostały zamieszczone najważniejsze pytania i odpowiedzi dotyczące rekrutacji, terminy egzaminów po szkole podstawowej oraz gimnazjum, a także sposób punktowania ocen na świadectwie oraz wyników egzaminów. Strona będzie aktualizowana i uzupełniana o nowe treści.

Uprzejmie proszę o przekazanie uczniom i rodzicom informacji o zakładce oraz zachęcenie ich do zapoznania się z jej zawartością.

Jestem przekonana, że dzięki współpracy z Państwem wszyscy uczniowie i ich rodzice zostaną w odpowiedni sposób poinformowani o zasadach rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020.

Anna Zalewska

Minister Edukacji Narodowej

REKRUTACJA DO KLASY PIERWSZEJ

Informacje dotyczące rekrutacji do klasy I w roku szkolnym 2019/2020

1. Do 29 marca 2019 r. przyjmowanie kart zapisów dzieci zamieszkałych w rejonie szkoły, rejestracja elektroniczna.
  2. Do 1 kwietnia 2019 r. weryfikacja wniosków przez komisję.
  3. 26 kwietnia - Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.
  4. 8 maja 2019 r. - ogłoszenie wyników rekrutacji - listy dzieci zakwalifikowanych i niekwalifikowanych.
  5. 9 - 17 maja 2019 r. - potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do szkoły.
  6. 20 maja 2019 r. - ogłoszenie list dzieci przyjętych i nieprzyjętych do szkoły.
  7. 21 - 28 maja 2019 r. - rekrutacja uzupełniająca dla dzieci z poza rejonu szkoły
  8. Do 29 maja 2019 r. weryfikacja wniosków przez komisję.
  9. 11 czerwca 2019 r. Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.
  10. 12 czerwca 2019 r. ogłoszenie wyników rekrutacji - listy dzieci zakwalifikowanych i niekwalifikowanych.
  11. 13 -18 czerwca 2019 r. potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do szkoły.
  12. 19 czerwca 2019 r. ogłoszenie list dzieci przyjętych i nieprzyjętych do szkoły.

Wniosek o zapisanie dziecka do szkoły należy pobrać w sekretariacie szkoły lub ze strony

wypełnić i wydrukować, a następnie przynieść do sekretariatu szkoły pierwszego wyboru w celu ZATWIERDZENIA.

UCHWAŁA NR LXVI/1651/17 RADY MIASTA KRAKOWA
z dnia 15 marca 2017 r.
w sprawie określenia kryteriów naboru do samorządowych
szkół podstawowych dla kandydatów, którzy ubiegają się o przyjęcie
do szkoły podstawowej innej niż szkoła, w obwodzie której zamieszkują
oraz dokumentów niezbędnych do potwierdzania tych kryteriów.

Kryterium

Liczba

punktów

Dokumenty niezbędne do potwierdzenia kryterium

Kandydat ubiega się o przyjęcie do szkoły, której uczniem jest w bieżącym roku szkolnym jest jego rodzeństwo

6

kryterium potwierdzane jest na podstawie dokumentacji szkolnej

Szkoła na liście preferencji we wniosku rekrutacyjnym została wskazana na pierwszym miejscu

5

kryterium potwierdzane jest na podstawie wniosku rekrutacyjnego

Droga rodzica z miejsca pracy lub miejsca nauki w trybie dziennym do szkoły wskazanej we wniosku

3

dokument potwierdzający miejsce pracy lub miejsce nauki  rodzica

Kandydat ubiega się o przyjęcie do szkoły, w której obecnie realizuje roczne obowiązkowe przygotowanie przedszkolne

4

kryterium potwierdzane jest na podstawie dokumentacji szkolnej

Szkoła wskazana we wniosku rekrutacyjnym ma siedzibę na terenie Dzielnicy Miasta Krakowa , w której kandydat mieszka

2

kryterium potwierdzane jest na podstawie wniosku rekrutacyjnego

Droga rodzica do szkoły wskazanej we wniosku rekrutacyjnym, z przedszkola do którego uczęszcza rodzeństwo kandydata, jest krótsza niż droga do jakiejkolwiek innej samorządowej szkoły podstawowej

1

Zaświadczenie wydane przez przedszkole o uczęszczaniu do niego rodzeństwa kandydata.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------